Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psychické zdraví

deprese-smutek.jpgNejčastěji psychické problémy jsou úzkosti a deprese. Přinášejí problémy nejen jednotlivcům, ale vyžadují také značné sociální a ekonomické náklady (zejména v oblasti vzdělávání, péče a soudnictví). Patří k nejčastějším příčinám pracovní neschopnosti, předčasného ochodu do důchodu a invalidity. Deprese jako taková vzniká většinou v období podzimu a nebo když se objeví problémy - vyhazov z práce, úmrtí v rodině, finanční problémy atd. 

 

ALE ZAPOMEŇTE NA PRÁŠKY!!! V dnešní době existuje už mnoho antidepresiv, které nejsou návykové. Ale kdo do sebe chce cpát chemii a spoléhat na to, že ho uzdraví jen prášky? Zde je pár tipů na boj proti depresi: jedna z hlavních věcí by byla zbavení se samotných problémů, ale tohle je mnohdy nereálné a nebo hodně složité. Pokud tak problémy stále máme, měli bychom se zaměřit na věci, která nám dělají radost a radovat se z maličkostí. Sport výrazně pomáhá proti depresi. Vyplavuje endorfiny a tělo se taky cítí uvolněně a šťastně. I výzkum prokázal, že na depresi má sport stejný vliv jako prášky. Působí v přítomnosti a pokud se provádí pravidelně, tak působí proti depresi preventivně i do budoucna. Nejlepším takovým sportem je například plavání, zumba, jóga apod. Dále je také důležitá relaxace - hudba, masáže, aromaterapie, horká koupel a jiné. Každý sám nejlépe ví co mu pomáhá a u čeho se cítí dobře. A zbavení deprese, tudíž i stresu je velmi důležité. Dlouhodobý stres totiž snižuje obranyschopnost člověka, snižuje množství vitamínů v těle, vysiluje člověka a může i zkrátit život. S depresí nebo jinými problémy psychiky jsou spojeny  i obtíže se zažíváním a jiné. Proto se tomu snažte vyhnout co nejdříve a nejlépe přírodní cestou! Při stresu je navíc zvýšená potřeba hořčíku a vitamínů skupiny B. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hztttttr

(hbtfvrefgtrd, 3. 10. 2013 21:03)

tzzzzzzzzzzzzzzzzrh

psychické zdraví na tom 1 místě

(Martin Torák, 12. 7. 2013 16:52)

psychicé zdraví vždy musí být na tom prvním místě protože pak člověk vzládá situace opravdu z lehkostí je zapotřebý být apsolutně uvolněný jako Meditace tám pak jsi člověk muže vytvořit svoje vlastní Hranice a čeho chce dosáhnout zákonitý cíl je na nás všech jakým spusobem chceme žít jestli jako samotář nebo jako společnenský člověk jeto opravdu na nás jaký jsi uděláme ten náš život jak jsi ho zařídíme takovéj ho budem mít a budem stím vším muset taky žít a smířit se stím osudem který nám pak ukáže tu správnou cestu našeho duševního zdraví jenom jse člověk musí nechat poučovat aby mohl z vlastních skušeností učinit závěry a své rozhodnutí pak muže na stát situace kdy jak jsi to ten člověk nastavil tak jse muto taky stane skutečností člověk od jak živa dělá chyby spoustu lidí Mladích i Starých udělá za ten svůj život tolik hloupostí že jse to nedá spočítat kolik obyčejný člověk za celí život udělá hloupostí ale jsme jenom lidi a nikdo nejsme Dokonalý a apsolutně bez viny každý jsi uvědomí své chyby až po dlouhé době kdy má čas o všem přemíšlet a být chvilku sám ale někdy omluvit se je někdy už pozdě protože ten dotyčný kterýmu jsme to chtěly říct tak už prostě na tom to světě už není proto naučme se odpouštět v čas než je pozdě naučme jse odpouštět nejenom sami sobě ale taky ostatním lidem protože jak už jsem napsal každý děláme chyby a nikdo nejsme dokonalý všichni bysme si měly být rovni a uznad naší chybu kterou jsme někomu řekli a omluvme se včas a odpusme si vše protože nikdo nejsme bez chyby a nejme dokonalý tak aspoň skusme být jednou dokonalejší a naučme se odpouštět těm druhým a sami sobě Martin Torák Domov Barbora Kutná Hora poskytovatel Sociálních Služeb

Dobrý článek - Psychické zdraví.

(Izabelita, 26. 6. 2012 18:49)

Díky spoustě problémům, úmrtí sourozence, matčina vážná nemoc, díky níž je na invaliditě, rozchod s partnerem, stěhování, dělení majetku, státnice na vysoké škole, a další, mě přivedly na antidepresiva. Beru je již spoustu let, teď jsem už dva měsíce na nemocenské, a minulý týden, když jsem byla na sedativech a žádný lékař mi už nemohl pomoci, jsem byla natolik zoufalá, že jsem si vzpoměla na to, jak jsem kdysi sportovala a cítila se fit. Druhý den po lékařském ošetření mě kamarádka vytáhla na sport. Šli jsme na hromadné cvičení jogy. Pak jsem se přinutila i na kolo, na inliny...Opravdu - tvdrím také, že sport prováděný pravidelně opravdu urychlí léčbu, a také dokáže nahradit léky. Je to samozřejmě boj, a ideální je, když najdete lidi, kteří vás podpoří.